به گزارش امور فرهنگی از مسجد محمدیه اصفهان مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و شهدای قیام 15خرداد سال 1342 با حضور مردم محل ،بسیجیان وبا سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قربانی از رزمندگان مدافع حرم بر گزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام قربانی به روایتی از امام موسی کاظم(علیه السلام اشاره و اظهار داشت:حدیثی از امام کاظم(ع) وجود دارد که برخی فقیهان و حدیث شناسان معاصر، آن را بر نهضت امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران تطبیق کرده اندکه به ویژه گی های این نهضت وهمراهی مردم اشاره می کند که با وجود گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی طبیق این روایت بر نهضت امام خیلی دور از تصور نمی باشد.

وی به ویژه گی های این نهضت اشاره وبیان داشت:امام کاظم (علیه السلام) در این روایت به مردانی اشاره می کند که این قوم و ملتی که همانند پاره های آهن محکم هستند، آنچنان ایمانی دارند که خدا در دل آنان جای دارد و هیچ کس نمی تواند آنان را از اعتقاد و ایمان به خدا جدا کند. طوفان ها و تندبادها، یاران آن مرد قمی را به لرزه نمی اندازد و از پای در نمی آورد. استوار، پایدار و ثابت قدم هستند و صبر و استقامت دارند. ترس در آنها راه ندارد، شجاع اند و از هیچ کس جز خداوند نمی ترسند. از نبرد خسته نمی شوند و انقلاب را در میان راه رها نمی کنند و برای رساندن انقلاب به اهداف خود پایدارند. خستگی ناپذیر، سخت کوش پر نشاط و توانا هستند. بر خدا توکل دارند و با اعتماد به خدا و خودباوری در راه نفی سلطه ظالمان، بیگانگان، کافران و استعمارگران گام بر می دارند. دست نیاز به سوی هیچ کس جز خدای متعال دراز نمی کنند. می دانند با توکل بر خدا و یاری حق می توانند به اهداف بزرگ الهی خود برسند.

حجت الاسلام قربانی تصریح کرد:انقلاب اسلامی ایران، استمرار حرکت انبیاء و امامان(ع) و زمینه ساز ظهور آخرین وصی پیامبر خدا قائم آل محمد(ص) است. این انقلاب باگذشته و آیندة جریان حق در تاریخ زندگی بشر ارتباط دارد و با اتصال به گذشته و آیندة نهضت های اولیاء خدا، بی پایان و جاودان است .